aktualności > Za zasługi na rzecz ochrony zdrowia

Za zasługi na rzecz ochrony zdrowia

2018-06-01

Andrzej Wojtyła z odznaką ,,Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu medal odebrał z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego.

Wniosek o przyznanie honorowego wyróżnienia złożyło już w 2016 roku pleszewskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia. Mimo że władze samorządowe przyznały odznakę natychmiast, nie było wcześniej okazji, by ją wręczyć. Uroczystość odbyła się zatem dopiero w ubiegłym tygodniu, podczas Pleszewskich Dni Onkologicznych. - Prof. Andrzej Wojtyła, niezależnie od sprawowanej funkcji i piastowanego stanowiska, a także miejsca pracy zawsze i wszędzie jest ambasadorem województwa wielkopolskiego, a w szczególności bliskich jego sercu powiatów: kaliskiego i pleszewskiego – napisali w uzasadnieniu wnioskodawcy. - Sprawując mandat posła, a obecnie senatora, jest skutecznym rzecznikiem interesu mieszkańców – jego zaangażowanie w rozwój naszego regionu jest doskonale znane nie tylko samorządowcom, nie tylko dyrektorom placówek medycznych i rektorom uczelni, ale również zwykłym ludziom, którzy wielokrotnie doświadczyli pomocy senatora Wojtyły. Senator skutecznie lobbował w parlamencie za lokalnymi inwestycjami infrastrukturalnymi, ale również w sposób ponadprzeciętny, walczył o pieniądze dla wielkopolskich szpitali. Właśnie dzięki zaangażowaniu i staraniom prof. Wojtyły, szpital w Pleszewie, podobnie jak Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, zostały doposażone w sprzęt medyczny najwyższej światowej jakości.

Podobne wyróżnienie trafiło do rąk: Pawła Przybyły – ordynatora oddziału chirurgii onkologicznej i urologii pleszewskiego szpitala, Tadeusza Stefaniaka – prezesa PCM oraz Zbigniewa Wochny – lekarza rodzinnego z Dobrzycy.