aktualności > PWSZ w Kaliszu: czwarta w kraju, najlepsza w Wielkopolsce

PWSZ w Kaliszu: czwarta w kraju, najlepsza w Wielkopolsce

2018-05-29

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu zajęła 4. miejsce w zestawieniu wyższych szkół zawodowych w XIX Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018. Uczelnia okazała się też najlepsza w Wielkopolsce.

Kaliska PWSZ została bardzo wysoko oceniona m. in. w kategoriach: absolwenci na rynku pracy, warunki kształcenia oraz siła naukowa. – Wynik rankingu odzwierciedla obecną siłę naszej uczelni – przyznaje rektor uczelni, prof. Andrzej Wojtyła. – Zapewniam jednak, że będę dążył do tego, aby w kolejnych latach powrócić na pierwsze miejsce w zestawieniu uczelni zawodowych, bo przecież Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, była już klasyfikowana na najwyższym stopniu podium. Myślę, że czwarte miejsce, to dobry punkty wyjścia, by piąć się w górę, w tym prestiżowym zestawieniu.

Ranking został opublikowana 29 maja. Tworząc tegoroczne zestawienie, wzięto pod uwagę szereg czynników, m. in. prestiż, czy ekonomiczne losy absolwentów (tzw. zatrudnialność i wysokość zarobków absolwentów). Członkowie kapituły rankingu przyznają, że z rekordową liczbą 29 kryteriów, unikatową kombinacją wag oraz algorytmem obliczeń jest on najbardziej rozbudowanym rankingiem edukacyjnym na świecie i jednym z trzech, który ma międzynarodowy certyfikat jakości. Jego kryteria opracowuje kapituła, której pracom przewodniczył prof. dr hab. Michał Kleiber, b. prezes Polskiej Akademii Nauk.

Poniżej pełne zestawienie rankingu najlepszych państwowych wyższych szkół zawodowych w Polsce.