aktualności > Pleszew. Dostali odznaki za zasługi dla województwa wielkopolskiego

Pleszew. Dostali odznaki za zasługi dla województwa wielkopolskiego

2018-05-25

Powiat pleszewski. Prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Tadeusz Stefaniak, ordynator PCM Paweł Przybył, lekarz rodzinny Zbigniew Wochna oraz senator Andrzej Wojtyła otrzymali honorowe odznaki za zasługi dla wojewódzka wielkopolskiego.

Uroczystość miała miejsce podczas Pleszewskich Dni Onkologicznych, które odbywały się w tym roku w restauracji „Impresja” w Pleszewie.

Wyróżnienia - za całokształt swojej działalności zawodowej, społecznej oraz generalnie za swoje czyny na rzecz zapewnienia najlepszej opieki medycznej i poprawę jakości życia mieszkańców województwa wielkopolskiego - przyznano czwórce społeczników związanych od lat z medycyną.

Odznaki otrzymali: prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Tadeusz Stefaniak, ordynator oddziału chirurgii Paweł Przybył, lekarz rodzinny z Dobrzycy Zbigniew Wochna oraz senator Andrzej Wojtyła.

- To wyróżnienie traktuję jak odznakę dla całego Pleszewskiego Centrum Medycznego, dla wszystkich jego pracowników. To oni swoją ciężką pracą pokazują na co dzień, jak wiele można pomagać - komentował swoje wyróżnienie Tadeusz Stefaniak.

Senator Wojtyła również odniósł się do otrzymanej nagrody. - Traktuję to jako wyróżnienie za pracę społeczną. Bo to jest najważniejsze. Polityka to tam… - komentował machając żartobliwie ręką.