aktualności > Relacja: Uroczysta Sesja Rady Miasta Kalisza

Relacja: Uroczysta Sesja Rady Miasta Kalisza

2018-06-09

W auli WPA UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miasta Kalisza. Podczas sesji prezydent Grzegorz Sapiński i przewodniczący rady miasta Andrzej Plichta wręczyli zasłużonym osobom miejskie wyróżnienia..

Uroczystą sesję otworzył Andrzej Plichta, Przewodniczący Rady Miasta, dziękując licznej publiczności za przybycie. Wśród zaproszonych gości, na sali znajdowali się przedstawiciele miast partnerskich Kalisza, przedstawiciele środowisk biznesowych, społecznych, religijnych oraz media.
W inaugurującym przemówieniu, prezydent Grzegorz Sapiński dość ostro odniósł się do konfliktów z Radą Miasta oraz rozbicia rządzącej koalicji. Prezydent podsumował też szereg osiągnięć z ostatnich czterech lat, podkreślając ich znaczenie dla unowocześnienia miasta. Odniósł się do niezaprzeczalnych faktów: nowych autobusów komunikacji miejskiej, do nowej wizualizacji Kalisza, do rozwoju ekonomicznego, kulturalnego i sportowego, ze szczególnym uwzględnieniem nowego stadionu i rozwoju kaliskiej piłki ręcznej, podkreślając, że mimo wszelkich nieporozumień, władze miasta zdołały stworzyć zespół, który systematycznie dąży do poprawy coraz to nowych obszarów działania Kalisza.

W trakcie sesji wręczono nagrody i wyróżnienia zasłużonym kaliszanom:

Wyróżnienia:

Honorowy Obywatel Miasta Kalisza
Janina Piotrowska
Tadeusz Krokos

Odznaka Honorowa Miasta Kalisza
Halina Pawlak
Krystyna Robak
Danuta Synkiewicz
Joël Wilmotte
prof. nadzw. dr. hab. n. med. Andrzej Wojtyła

Nagroda Miasta Kalisza
Henryka Iglewska-Mocek

Honorowy Przyjaciel Kalisza
Françoise Caille
Marie-José Leroy
Jacques Gobert
Kazimiera Sitarz
gen. Jacek Kitliński
płk Grzegorz Fedorowicz

Danuta Synkiewicz, w swoim emocjonalnym wystąpieniu podziękowała za wyróżnienie i dedykowała je wszystkim kaliskim dziennikarzom, podkreślając jednocześnie, że nie będzie “taryfy ulgowej” w jej pracy dziennikarskiej.